sâmbătă, 4 septembrie 2010

Din memorie....


Cineva m-a intrebat intr-o doara daca nu merg la concert la Guns.
Sincer nici nu ma gandisem pana atunci. Dar apoi am avut timp sa refletez.
Nu, nu am sa merg la concert. Nu ma mai regasesc in baia de multime.
Daca nu ma insel , ultima oara, o fata a carui nume l-am uitat m-a invitat la concertul Metallica... da am uitat cum o cheama dar nu si cizmele-i de calarie. Brrr... sa revenim
Am tot citit despre Axl si mi se pare ca e o fosila reinviata ... gata te-ai dus .. pleaca ... lasa pe altii.
Mi-am rupt pantalonii... am tocit la maxim geaca de blug de la nasu... aveam embleme peste toate gaurile.... dar gata .
Nu am sa uit casetele lu D.C.S, dublul casetofon negru, bautele din Tomis Nord si nici cand am devastat 1mai-ul in Costinesti, dormitul pe plaja la sezlong si nici acele picioare din November rain.
Gata ajunge cu tine, ajunge cu amintirile. Vreau sa fac altele.
Aici promit cand o sa imbrac geaca de motor in ureche o sa imi cante Dont`cry. Depaseste incarcatura asta emotionala si o sa ascult si ce scoti nou.

3 comentarii:

  1. vezi? asta inseamna sa iei deciziile corecte in viata. cum a fost axl in tinerete? si cum este acum? ce face omul cu mana lui se numeste "lucru manual"

    RăspundețiȘtergere
  2. decizii corecte in viata ... anonimule ma amuzi. Nu exista asa ceva. Exista deciziile luate ... sau cele de care ti-a fost frica. Vesnica intrebare "Si daca ...."

    RăspundețiȘtergere